آیا هنگام ظهور امام زمان(عج) حجرالاسود از خود نوري پخش مي كند كه كره ي زمين را روشن مي كند؟

<strong>پرسش:شنيده ام زماني كه امام زمان(عج) ظهور مي نمايد حجرالاسود از خود نوري پخش مي كند كه كره ي زمين را روشن مي كند. آيا درست است؟</strong>

پاسخ: حجرالاسود سنگ سياهي كنار كعبه است. . اين سنگ تاريخ عجيبي دارد. حجرالاسود از بهشت همراه آدم (ع) به زمين آمد و در طوفان نوح (ع) زير خاك رفت و ابراهيم (ع) آن را درآورد و در كعبه جاسازي كرد. پيش از بعثت پيامبر، اين سنگ از كعبه دور شده بود كه پيامبر آن را در جاي خودش نهاد. بارها دشمنانِ اسلام تلاش كردند سنگ را نابود كنند، ولي موفق نشدند. از پيامبر روايت شده است: «حجرالاسود، دست خداوند در زمين است. كسي كه روي آن دست بكشد، با خدا پيمان ميبندد.»
وقتي خداوند فرزندان آدم را حاضر كرد، از آنها پيمان گرفت و بعد حجرالاسود را كه فرشته اي بود فراخواند و امر كرد پيمان فرزندان آدم را در دل خود نگه دارد و دست كشيدن به حجرالاسود در واقع پيمان بستن با خداست. در روز قيامت حجرالاسود شهادت ميدهد كه چه كساني نزد او با خدا بيعت كرده اند. پيامبر هر وقت به حج ميرفت، حجرالاسود را با دست لمس ميكرد و باري ديگر پيمان مي بست.در روايات آمده است: زماني كه قلب جهان آماده ظهور امام زمان (عج) است، حضرت در كنار كعبه ظاهر مي شود و كنار سنگ حجرالاسود مي رود و به آن تكيه مي دهد. حجرالاسود به شكل پرنده اي سفيد درمي ايد و با آن حضرت بيعت مي كند، سپس تمام عاشقان منجي با او بيعت مي كنند و حجرالاسود شاهد اين پيمان هاست. حاجي هايي كه به مكه مي روند، در كنار حجرالاسود دعا مي كنند تا در روز ظهور امام زمان (عج) حجرالاسود شاهد بيعت آنها با حضرت باشد.
امام صادق(ع) در اين رابطه به مفضل‌بن عمر، فرمودند:«ايشان به تنهايي ظهور مي‌كنند و به تنهايي به سوي كعبه رفته، وارد آن مي‌شوند و به تنهايي شب را سپري مي‌كنند. پاسي از شب كه گذشت و چشم‌ها را خواب در ربود، جبرئيل، ميكائيل و ديگر ملائكه در حالي كه به صف ايستاده‌اند، بر ايشان نازل مي‌شوند. جبرئيل به آن حضرت(ع) عرضه مي‌دارد:« سرور من گفته‌ات مقبول و امرت نافذ است».حضرت هم دستشان را به چهره او كشيده و [اين آيه را تلاوت] مي‌فرمايند:«حمد و سپاس از آن خداوندي است كه وعده‌اش را در مورد ما محقق و ما را وارث زمين كرد كه در هر كجاي بهشت كه خواستيم مسكن گزينيم؛ آه كه چه اجر عمل‌كنندگان، خوب [و زيبا] است».صبح شنبه عاشوراي موعود ـ هنگام قيام ـ امام(ع) وارد مسجدالحرام مي‌شوند و دو ركعت نماز رو به كعبه و پشت به مقام به جا مي‌آورند و پس از دعا به درگاه الهي به نزديك كعبه رفته، با تكيه بر حجرالاسود رو به جهانيان نموده، اولين خطبه تاريخي خويش را ايراد مي‌كنند.
حضرت پس از حمد و سلام و صلوات بر آستان پيامبر اكرم و خاندانش چنين مي فرمايد: «اي مردم! ما براي خداوند از شما ياري مي طلبيم و كيست كه مرا ياري كند؟ آري ما خاندان پيامبرتان محمد مصطفي (ع) هستيم و سزاوارترين [و نزديك ترين] مردم نسبت به خدا و ايشان. هر كس با من در رابطه با آدم محاجه كند من سزاوارترين مردم نسبت به اويم و همين طور راجع به نوح و ابراهيم و محمد (ص) و ديگر پيامبران و كتاب خداوند كه به هر كدام از ديگر مردم اولي هستم. مگر خداوند متعال در كتابش نفرموده است: «به راستي كه خداوند آدم و نوح و خاندان ابراهيم و خاندان عمران را بر جهانيان برگزيد، خانداني كه برخي از آن ها از بعضي ديگرند و خداوند شنوا و دانا است.» [1] من بازمانده آدم و ذخيره نوح و برگزيده ابراهيم و عصاره وجود محمد (ص) هستم.... هر كس درباره سنت رسول خدا با من معالجه كند، من سزاوارترين مردم نسبت به آن هستم. هر كه امروز كلام مرا مي شنود، به خداوند متعال قسم مي دهم كه به غايبان برساند، به حق خداوند متعال و رسول گرامي اش و حق خودم، از شما مي خواهم [به ما رو كنيد] كه حق خويشاوندي رسول خدا را بر گردن شما دارم. شما ما را ياري كنيد و در مقابل آن ها كه به ما ظلم مي كنند، حمايت كنيد كه اهل باطل به ما دروغ بستند... از خدا بترسيد و خدا را درباره ما در نظر داشته باشيد. ما را خوار نكنيد. ياري مان كنيد تا خداوند متعال شما را ياري فرمايد. سپس حضرت دست هاي شان را به آسمان بلند كرده و با دعا و تضرع، اين آيه را به درگاه الهي عرضه مي دارد: «امن يجيب المضطر اذا دعا و يكشف السوء» .
بر اساس اين روايات مطلبي در تاييد حرف شما وجود ندارد و حجر الاسود فقط با حضرت مهدي بيعت مي كند.

دیدگاه ها

عالی است ممنون

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
10 + 3 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .