اگر امام زمان (عج) ظهور کرد همان روز قیامت خواهد شد یا نه ؟

پرسش : اگر امام زمان (عج) ظهور کرد همان روز قیامت خواهد شد یا نه ؟

پاسخ: الف. بين زمان ظهور امام زمان(ع) و روز قيامت، تفاوت اساسي و جوهري وجود دارد. امام زمان(ع) با ظهور خود، زميني را كه پر از ظلم و ستم شده، سرشار از عدالت مي‌كند.
از امام حسين(ع) به نقل از پيامبر اسلام(ص) روايت شده است: «لو لم يبق من الدنيا الاّ يوم واحد لطول الله ذلك اليوم حتي يخرج رجل من ولدي فيملأها عدلاً و قسطاً كما ملئت جوراً و ظلماً. كذلك سمعت رسول الله يقول»؛ اگر باقي نماند از عمر دنيا مگر يك روز، هر آينه، طولاني مي‌كند خداوند آن روز را تا اينكه خارج مي‌شود مردي از فرزندان من، پس پر مي‌كند دنيا را از عدل و قسط؛ همانگونه كه پر شده است از جور و ستم. اين چنين شنيدم كه رسول خدا مي‌گفت»(منتخب الاثر، فصل دوم، باب 25، ص308).
از اين حديث به خوبي روشن است كه ظهور امام زمان(ع) امري حتمي و مربوط به همين دنيا است و با ظهور ايشان، عدالت در همين دنيا عالم گير مي‌شود.
در حالي كه روز قيامت، روزي است كه با پديدار شدن علايم آن، نظام هستي دگرگون مي‌گرددو عمر دنيا به پايان مي‌رسد. در آن روز، همه آدميان، از اولين تا آخرين فرد، در برابر بارگاه ربوبي حاضر مي‌شوند تا به كردار دنيوي آنان رسيدگي شود و پاداش و كيفر اعمال خود را ببينند. لذا آخرت، محل پاداش است و نه عمل و حركت.

دیدگاه ها

من برنامه ای از بازر که یک نرم افزار ایرانی هست دانلود کردم که اسم ان داستان های حدیثی بود من در یکی از روایات ان خواندم که از حضرت محمد ص نقل شده که از علامات اخر الزمان اینست که لواط و زنا بیشتر میشود و مردان و زنان خود را شبیه جنس مخالف میکنند و..... و حالا بعد از ظهور اقا عج که دنیا پر از عدالت است چگونه این اتفاقات خواهد افتاد؟؟؟!!!!

Member since:
15 تیر 1395
Last activity:
1 سال 4 هفته

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://mahdaviat.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
17 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .