عید فطر شکرگزاری از پیوند با امام زمان(عج) است

عید فطر شکرگزاری از پیوند با امام زمان(عج) است

حجت الاسلام دکتر رحیم کارگر، مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی در گفتگو با خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان عید فطر را بازگشت به فطرت پاک انسانی، احیای دل و پیوند با امامت و ولایت دانست و گفت: عیدفطر تجلی پیوند دوباره مردم با امام زمان خود است که توانستند تحت رهبری و هدایت های امام عصر یک ماه پر عبادت را طی کنند.
وی ادامه داد: شب های قدر شب های توسل به اهل بیت(ع)، امضای اعمال توسط امام عصر(ع)، جلب دعاها و عنایت های حضرت حجت است که گذراندن موفق این ایام نشانگر توفیق و پیروزی است.
حجت الاسلام کارگر با بیان اینکه مردم با جشن گرفتن عیدفطر، توفیق خود را منتصب به امام می کنند، خاطرنشان کرد: دعا و نماز مردم در ماه مبارک که برای رسیدن به هدایت واقعی و توفیق در قبولی اعمال انجام داده اند، به خاطر امام عصر(ع) قبول می شود و خداوند متعال به خاطر وجود مبارک امام زمان(عج) اعمال بندگان را می پذیرد.
عضو پژوهشکده مهدویت عید فطر را یک نوع شکرانه به درگاه خداوند متعال جهت نعمت ولایت و امامت دانست و تصریح کرد: عیدفطر شکرگزاری از وجود و پیوند با امام است و منتظران در این عید اعلام می کنند که تمام توفیقات من به خاطر وجود امام زمانم است.
وی افزود: بزرگداشت عید فطر به این معنی است که زندگی من در سایه امام عصر(ع) معنی پیدا می کند؛ چراکه در ادعیه و اعمال ماه مبارک رمضان دائما از امام یاد می کنیم و نوعی طی طریق به سوی الی الله است.
حجت الاسلام کارگر با بیان اینکه عید فطر اعلام بزرگترین نیاز به ظهور امام زمان(عج) است، اظهارداشت: در این روز از خدا درخواست کنیم که در کارها فرج ایجاد کرده و گره ها را باز کند. چراکه مردم نیاز به گشایش دارند و همه اینها منوط به ظهور امام عصر(ع) و وجود بدون پرده امام است.
این پژوهشگر مهدوی ادامه داد: از خدا بخواهیم که به خاطر عبادت هایمان در این ماه مبارک منت بگذارد و ظهور امام را نزدیک گرداند و ما را از یاران واقعی امام قرار دهد.
وی گفت: باید نصرت ما و بیعت واقعی ما در رکاب حضرت حجت(ع) باشد. این درحالی است که بعد از یک دوره ریاضت نفس آمادگی پیدا کرده ایم که از یاران امام عصر(ع) باشیم.