قوم بنی عباس چه کسانی بوده و چه ارتباطی با حضرت ولی عصر(ع) دارند؟

قوم بنی عباس چه کسانی بوده و چه ارتباطی با حضرت ولی عصر(ع) دارند؟

این یکی از نشانه ها است که در روایات آمده است. در کتاب غیبت نعمانی امام صادق(ع) درخصوص از بین رفتن بنی عباس فرمودند:... از علائم ظهور یکی کشته شدن و هلاکت فلانی که اسم مردی از بنی عباس را فرمودند. بعد گفتند خروج سفیانی و ... بنابراین در خود روایات به این نکته اشاره شده است. در روایت دیگری در غیبت نعمانی از امام باقر(ع) نقل شده است، بنی عباس به سر کار می آیند و حکومت می کنند و وقتی اختلاف پیدا کردند. خراسانی و سفیانی علیه بنی عباس قیام می کنند.

این روایات نشان می دهد، در آستانه ظهور ملک بنی عباس دچار تشطط می شود و از بین می رود، در مورد اینکه بنی عباس چه کسانی هستند. یک قول این است که آنها همان سلسله بنی عباس بودند که بعد از بنی امیه سر کار آمدند و تا حدود سال 700 باقی مانند و در حدود 500 سال حکومت کردند، پس یکی از نشانه های ظهور که از بین رفتن بنی عباس است و ائمه در زمان خودشان بوده که بنی عباس سر کار بودند. فرموده اند امام قیام نمی کند تا بنی عباس از بین برود. بنابراین این نشانه رخ داده و از بین رفته است.

اما این روایات نشان می دهد که در آستانه علائم حتمی بنی عباس از بین می رود و وقتی آنها دچار تشطط شوند، سفیانی خروج می کند. بنابراین این نکته وجود دارد که در آخرالزمان بنی عباس کدام گروه هستند. دو روایات در غیبت نعمانی داریم که امام بیان می کند. حکومت بنی عباس حکومت فریب و نیرنگ است.

امام موسی کاظم(ع) فرمودند: ... ملک بنی عباس ملک مکر و خدعه است. این حکومت از بین می رود، به گونه ای که چیزی از آنها نمانده و بعد حکومت بنی عباس تجدید می شود و تقویت می شود. به گونه ای که گفته می شود هیچ تغییری در آنها رخ نداده است.

این روایات نشان می دهد کسانی که این خط مشی را ادامه می دهند و دشمنی اهل بیت(ع) و ظلم های فراوانی که بنی عباس می کردند و با دشمنان خود به بدترین شکل رفتار می کردند. این افراد مصداق بنی عباس هستند، بنی عباس با خدعه و نیرنگ بدترین خیانت ها را به اهل بیت(ع) کردند و در آستانه ظهور تجدید می شوند و الان هم می توانیم بگوییم که حکومت هایی الان هستند که بنی عباس حساب می شوند.

از بین رفتن حکومت بنی عباس که از نشانه های ظهور است، می تواند نماد حکومت های مکر حیله و خدعه باشد و لازم نیست حتما از نسل و نسب بنی عباس و از فرزندان عباس باشد.

دیدگاه ها

سلام
حکومت بنی عباس با خدعه و نیرنگ بدترین خیانت ها را به اهل بیت(ع) کردندحکومت بنی عباس می تواند نماد حکومت های مکر حیله و خدعه باشد و لازم نیست حتما از نسل و نسب بنی عباس و از فرزندان عباس باشد.

عده ای این مسئله را مطرح کرده اند که منظور از حکومت بنی عباس همین حکومت فعلی ایران هست . این مسئله را من از خیلیها شنیدم . الله اعلم

Member since:
28 تیر 1389
Last activity:
3 روز 3 ساعت

فقط یک سوال را هم از این خیلی ها بپرسید: چه ارتباط یا وجه شباهتی بین بنی العباس و حکومت فعلی ایران هست؟؟؟ اهدافشون یکیه !! برنامه هاشون یکیه ؟!! ارتباط سببی و نسبی دارند؟؟ از لحاظ جغرافیایی با هم یکی اند؟؟ نظام نامه حکومتی شان یکی است؟؟

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .