هزار و یک نکته از زندگی امام عصر(عج) در 'زبور نور'

هزار و یک نکته از زندگی امام عصر(عج) در 'زبور نور'

کتاب "زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)" نوشته محمدرضا رمزی اوحدی به تازگی ازسوی انتشارات سعید نوین استان قم منتشر شد.
این کتاب در پنج فصل به بیان مطالبی درباره ویژگی‌های امام مهدی(عج) قبل از ولادت، دلایل غیبت، خصوصیات ظاهری ایشان، نشانه‌های ظهور و یاران و خانواده امام زمان(عج) می‌پردازد.
کتاب "زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)" حاوی مضامینی نظیر امام مهدی(عج) قبل از بعثت، یاد کردن امام مهدی(عج) در شب معراج رسول خدا،‌ امام مهدی(عج) در قرآن، کلام معصومین(ع) و در کتب اهل سنت،‌ شباهت‌های امام مهدی(عج) با انبیا، غیبت صغری و کبری، ‌مشخصات چهره و قامت نورانی امام عصر(عج)، طول عمر امام مهدی(عج) و محل زندگی ایشان، آثار معنوی دعای فرج، سرنوشت جامعه شیعی در عصر غیبت، پاداش معنوی انتظار، امکان بیدار امام مهدی(عج) و اذکار تشرف و شرایط تشرف‌یافتگان است.
همچنین فضیلت انتظار در عصر غیبت و روایات مربوط به آن، تولد امام مهدی(عج)، ضرورت شناخت امام زمان(عج)، ‌نشانه‌های آخرالزمان، اتفاقات در کشورهای خاورمیانه قبل از ظهور،‌ علائم ظهور،‌ مکان ظهور امام(عج)، ‌وقایع ظهور در مسجد الحرام، هشت ماه نبرد امام(عج)، استقرار و نحوه حکومت امام(عج)، رجعت،‌ چگونگی و نحوه از ادب به امام(عج)، خانواده امام(عج)، 30 نفر از یاران مخصوص در زمان غیبت کبری، معرفی و صفات یاران امام عصر در هنگام ظهور و توسل صراط صعود، از دیگر موضوعاتی‌اند که در کتاب "زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)" آورده شده‌اند.
مطالب این کتاب درباره ابعاد مختلف زندگی امام عصر(عج) پیش از تولد تا زمان شهادت و مسایل پیچیده و اتفاقات قبل از ظهور با دسته‌بندی مطالب در قالب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.
مولف این اثر کوشیده است تا جای هیچ موضوعی در این نوشتار خالی نماند و دست‌کم با بیان حداقل‌ها درباره مباحث مربوط به دوازدهمین امام شیعیان(ع) مطالب مفیدی را به مخاطبان و علاقه‌مندان امام عصر(عج) ارائه دهد.
شایان ذکر است، نخستین چاپ کتاب "زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)" با شمارگان 3 هزار نسخه، در 528 صفحه و به بهای 170 هزار ریال ازسوی انتشارات سعید نوین منتشر شد.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • تگ های مجاز : <a> <br> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
12 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .