اسلاید شو

 • پاسخ:

  عشق به امام زمان (عج) و اولیای الهی

  هر که را جامه ز عشقی چاک شد
  او ز حرص و عیب کلی پاک شد

  پیش از آن که راه و رسم عاشقی را بیان کنیم لازم است عشق را تعریف نماییم و علت پیدایش آن را بدانیم و رمز بقا و دوان آن را دریابیم، آن گاه ویژگی‌های عاشق حقیقی را بشناسیم.

  تعریف عشق

  حب و علاقه به شخص یا شیء، وقتی با احساسات و عواطف عالی انسان آمیخته گشت و به اوج رسید و وجود انسان را مسخر و مطیع بی چون و چرای خویش ساخت و بر کشور وجود آدمی حاکمیت مطلق یافت، عشق نامیده می‌شود.

  علت پیدایش عشق و رمز بقا و دوام آن

  عشق هایی کز پی رنگی بود
  عشق نبود، عاقبت ننگی بود


 • محبت حضرت مهدی(عج) چگونه در قلبمان ایجاد کنیم؟

  در اینکه محبت تمام ائمه علیهم السلام و دوستی شان بخشی ‌از ایمان و شرط قبولی اعمال است شکی نیست، ولی در اهتمام به محبت مولایمان حضرت مهدی(عج) خصوصیتی است که سبب شده به طور خصوص به آن امر گردد و این به دو جهت است:

  ۱- عقل حکم می‌کند که حضرت را دوست بداریم، چون تمام نعمت‌ها و عنایات بی پایان خداوند به واسطه و به برکت وجود مبارک مولایمان ما را در برگرفته است.

 • راه‌های افزایش محبت به امام زمان

  دو راه ایجاد محبت در قلب دیدن و اندیشیدن می‌باشد. در مورد امام زمان در زمان غیبتشان مرحله‌ی اول امکان پذیر نمی‌باشد. پس باید بر اساس تفکر و اندیشدن این محبت را افزایش دهیم و یکی از چیزهایی که می توان روی آن تمرکز کرد و اندیشید اینکه یک معشوق از عاشق خود چه انتظاری دارد.

 • اگر شما خود را عاشق واقعی بدانید که معشوقتان از شما انتظاراتی دارد آیا حاضرید دل معشوقه ی خود را به دست آورید؟

  نزدیک شدن ظهور منجی عالم امام زمان (عج) نشانه هایی دارد که اکثر این نشانه ها را امروزه شاهد هستیم از جمله ی آنها فساد جنسی(زنا، برهنگی،همجنسگرایی و ...)، فساد اقتصادی، فساد اجتماعی و... است اما با وجود این نشانه ها چرا همچنان حضرت مهدی در غیبت به سر میبرند؟

 • مهدویّت در شعر حافظ

  گذری بر زندگی حافظ شیرازی

  شمس الدین محمد شیرازی متخلص به حافظ و ملقب به لسان الغیب، یکی از پر رمز و رازترین شاعران جهان است. نام پدرش بهاءالدین می­باشد که بازرگانی می­کرده و مادرش اهل کازرون شیراز بوده است. تاریخ تولد او را بعضیها سال 792 هـ ق و برخی بین سالهای 730 – 720 هـ ق ثبت کرده­اند که اوایل قرن 8 هجری بوده است. بعد از مرگ پدرش، برادرانش که هر کدام بزرگتر از او بودند، به سویی روانه شدند و شمس الدین با مادرش در شیراز ماند و روزگار آنها در تهیدستی می­گذشت.

 • جلوه‌هايي از مهر و محبت امام زمان(عج)

  امام زمان مظهر، رحمت و مهر و عشق بی پایان الهی است.

 • آيا هم زمان با ظهور امام زمان(عج) قيامت برپا مي شود يا اينكه بعد از ايشان هم زندگي ادامه دارد؟ وضعيت زمين در آن زمان چگونه است، و امام زمان عليه السلام چگونه به جنگ مشركين مي روند؟

  پاسخ