چگونه می‌توانم عشق به امام زمان (عج) و اولیای الهی را به دور از ریا در زندگی‌ام اثر دهم و رضایت خاطر آنان را جلب نمایم؟

پاسخ:

عشق به امام زمان (عج) و اولیای الهی

هر که را جامه ز عشقی چاک شد
او ز حرص و عیب کلی پاک شد

پیش از آن که راه و رسم عاشقی را بیان کنیم لازم است عشق را تعریف نماییم و علت پیدایش آن را بدانیم و رمز بقا و دوان آن را دریابیم، آن گاه ویژگی‌های عاشق حقیقی را بشناسیم.

تعریف عشق

حب و علاقه به شخص یا شیء، وقتی با احساسات و عواطف عالی انسان آمیخته گشت و به اوج رسید و وجود انسان را مسخر و مطیع بی چون و چرای خویش ساخت و بر کشور وجود آدمی حاکمیت مطلق یافت، عشق نامیده می‌شود.

علت پیدایش عشق و رمز بقا و دوام آن

عشق هایی کز پی رنگی بود
عشق نبود، عاقبت ننگی بود

شش راه برای ابراز ارادت به امام زمان (عج)/


محبت حضرت مهدی(عج) چگونه در قلبمان ایجاد کنیم؟

در اینکه محبت تمام ائمه علیهم السلام و دوستی شان بخشی ‌از ایمان و شرط قبولی اعمال است شکی نیست، ولی در اهتمام به محبت مولایمان حضرت مهدی(عج) خصوصیتی است که سبب شده به طور خصوص به آن امر گردد و این به دو جهت است:

۱- عقل حکم می‌کند که حضرت را دوست بداریم، چون تمام نعمت‌ها و عنایات بی پایان خداوند به واسطه و به برکت وجود مبارک مولایمان ما را در برگرفته است.

راه‌های افزایش محبت به امام زمان

راه‌های افزایش محبت به امام زمان

دو راه ایجاد محبت در قلب دیدن و اندیشیدن می‌باشد. در مورد امام زمان در زمان غیبتشان مرحله‌ی اول امکان پذیر نمی‌باشد. پس باید بر اساس تفکر و اندیشدن این محبت را افزایش دهیم و یکی از چیزهایی که می توان روی آن تمرکز کرد و اندیشید اینکه یک معشوق از عاشق خود چه انتظاری دارد.

چه کسی عشق واقعی به امام زمان(عج) دارد؟

اگر شما خود را عاشق واقعی بدانید که معشوقتان از شما انتظاراتی دارد آیا حاضرید دل معشوقه ی خود را به دست آورید؟

نزدیک شدن ظهور منجی عالم امام زمان (عج) نشانه هایی دارد که اکثر این نشانه ها را امروزه شاهد هستیم از جمله ی آنها فساد جنسی(زنا، برهنگی،همجنسگرایی و ...)، فساد اقتصادی، فساد اجتماعی و... است اما با وجود این نشانه ها چرا همچنان حضرت مهدی در غیبت به سر میبرند؟

مهدویّت در شعر حافظ

مهدویّت در شعر حافظ

گذری بر زندگی حافظ شیرازی

شمس الدین محمد شیرازی متخلص به حافظ و ملقب به لسان الغیب، یکی از پر رمز و رازترین شاعران جهان است. نام پدرش بهاءالدین می­باشد که بازرگانی می­کرده و مادرش اهل کازرون شیراز بوده است. تاریخ تولد او را بعضیها سال 792 هـ ق و برخی بین سالهای 730 – 720 هـ ق ثبت کرده­اند که اوایل قرن 8 هجری بوده است. بعد از مرگ پدرش، برادرانش که هر کدام بزرگتر از او بودند، به سویی روانه شدند و شمس الدین با مادرش در شیراز ماند و روزگار آنها در تهیدستی می­گذشت.

جلوه‌هايي از مهر و محبت امام زمان(عج)

جلوه‌هايي از مهر و محبت امام زمان(عج)

امام زمان مظهر، رحمت و مهر و عشق بی پایان الهی است.

آيا هم زمان با ظهور امام زمان(عج) قيامت برپا مي شود؟

آيا هم زمان با ظهور امام زمان(عج) قيامت برپا مي شود يا اينكه بعد از ايشان هم زندگي ادامه دارد؟ وضعيت زمين در آن زمان چگونه است، و امام زمان عليه السلام چگونه به جنگ مشركين مي روند؟

پاسخ

پیشگویی امام صادق(ع) از چالش های آخرالزمانی و راه های برون رفت آن!

پیشگویی امام صادق(ع) از چالش های آخرالزمانی و راه های برون رفت آن!

امام صادق علیه السلام در روایتی ضمن ترسیم وضعیت اسفناک جهان قبل از ظهور، چالش های اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دنیا را برمی شمارند. در پیشگویی غیبی ایشان به موارد شگفت آوری اشاره شده که بسیاری از آنها امروز محقق شده است.